Aktuality

Kdy máme v červenci otevřeno?
Kdy máme v červenci otevřeno?

Srdečně zveme na letní komentované prohlídky, které se v červenci budou konat v tyto dny:

Sobota 13/7, 20/7 a 27/7

Čtvrtek 18/7, pátek 19/7

Úterý 23/7, středa 24/7

Úterý 30/7

Pro hosty je otevřena kavárna, rádi vám také půjčíme piknikové deky, abyste si mohli užít čas v parku. Pokud se chystáte s přáteli, využijte hromadné rezervace a kontaktujte nás na info@vilavolman.cz.

Krásné léto!

Štěpán Rak dalším hostem cyklu Hudba ve vile
Štěpán Rak dalším hostem cyklu Hudba ve vile

Koncert legendy české kytary Štěpána Raka se uskuteční na začátku října, 10.10. od 19 hod. Skladatel, který zásadně posunul technické a výrazové prostředky svého nástroje se ponese v duchu vzpomínek na jeho cesty, neboť jako kytarista vystupoval na všech kontinentech světa.

VSTUPENKY
Sedláčkovo kvarteto již v pátek 7.6.
Sedláčkovo kvarteto již v pátek 7.6.

Série komorních koncertů ve Volmanově vile pokračuje vystoupením jednoho z předních českých smyčcových souborů. Sedláčkovo kvarteto přivítáme v pátek 7.6. 2024, koncert je plánovaný od 19:00 hod. Do dramaturgie večera se otiskne výročí české hudby a 200 let od narození Bedřicha Smetany. Vstupné zahrnuje, jako ostatně vždy, také prohlídku interiérů vily. Zbývá několik posledních míst. Těšíme se!

VSTUPENKY
Malvína se vrací
Malvína se vrací

Imerzivní inscenace Malvína divadelního spolku Pomezí Malvína se vrací na dvanáct srpnových představení v termínu 5. - 12. 8. 2024. Divadelní noviny po loňské premiéře napsaly, že během představení poznáte vilu všemi smysly. Dokonce i chutí, pokud přijmete pozvání na čaj od jedné z hlavních postav. Vstupenky jsou v prodeji od úterý 7.5.

VSTUPENKY
Halabala ve vile
Halabala ve vile

Známý designér Jindřich Halabala zkultivoval díky kvalitním produktům za dostupnou cenu tisíce domácností po celém Československu a proslavil zdejší design daleko za hranicemi naší republiky.

Po loňském úspěšném projektu s NANOVO jsme se rozhodli pokračovat a navazujeme na tuto výstavu unikátních modelů od Jindřicha Halabaly dalšími neméně vzácnými kusy, které můžete obdivovat při návštěvě vily.

VSTUPENKY
Petra Ernyei Quartet
Petra Ernyei Quartet

Kdo nestihl pořídit vstupenky na první koncert, který byl v mžiku vyprodaný, má šanci. Petra Ernyei se s programem jazzových, židovských a sefardských písní vráti do vily v neděli 28.4.

VSTUPENKY
Svatební pop-up
Svatební pop-up

Hledáte svatební inspiraci? Zveme nás na setkání s dodavateli, kteří mají nejen skvělý produkt, ale také přístup. Svatební pop-up se koná 14.2. od 14:00 v pražském butiku 27JEWELRY. Přijďte se osobně přesvědčit a seznámit s nabídkou kreativního ateliéru SOBJE a nádherných šperků s rukopisem Lenky Kerlické.

Na výstavu do vily Tugendhat
Na výstavu do vily Tugendhat

Vila Tugendhat zahájila výstavu ICONIC HOUSES - Ikony české avantgardy. Představuje 18 vybraných skvostů české architektonické moderny, z nichž 12 patří ke členům prestižní mezinárodní sítě Iconic Houses.

Tajný tip! Víte, že výstavní prostory Vily Tugendhat jsou přístupné zdarma? Její návštěvu můžete kdykoliv, bez nutnosti rezervace, spojit s procházkou zahradou. Otevřeno je každý den kromě pondělí až do 7.4. 2024.

ČÍST
Petra Ernyei ve Volmanově vile
Petra Ernyei ve Volmanově vile

Zpěvačka Petra Ernyei vybrala krásné jazzové, židovské, sefardské i muzikálové písně, se kterými rozezní Volmanovu  vilu. Spojte komentovanou prohlídku s koncertním zážitkem a rezervujte si místa na neděli 21.4., vstupenky jsou již v prodeji.

Vstupenky
Nové termíny prohlídek
Nové termíny prohlídek

Březnové termíny komentovaných prohlídek budou v prodeji od 10.1. na GoOut.

Umělecký tisk
Umělecký tisk

Fotografka Bára Déduchová zachytila oku lahodící kompozici z lodžie vily a vy si tento pohled můžete uchovat v podobě fine art printu. V limitované edici jich existuje jen 50 kusů. Každý má certifikát pravosti a je opatřený podpisem autorky. Věříme, že potěší každého, kdo ocení geometrii funkcionalistických staveb i abstraktní fotografii.

ČÍST
Jaroslav Svěcený dalším hostem cyklu Hudba ve vile
Jaroslav Svěcený dalším hostem cyklu Hudba ve vile

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený a kytarista, skladatel Lukáš Sommer v ojedinělém spojení houslí a kytary budou ve středu 28.2. 2024 dalšími hosty cyklu Hudba ve Vile Volman. Paganini, Bach, Smetana a další autoři zazní v originálních úpravách, vzniklých přímo po tento večer plný skvělé hudby a uvolněné a příjemné atmosféry. Vstupenky vystavujeme elektronické a můžete je pořídit i jako vánoční dárek s věnováním.

Potřebujete doplnit seznam dárků?
Potřebujete doplnit seznam dárků?

Pokud ještě není kompletní, rádi napovíme. Vzpomeňte si na nás a darujte návštěvu Volmanovy vily. Troufneme si tvrdit, že ještě nikoho nezklamala a mnoho z Vás nadchla. Dárkový poukaz na dvě vstupenky můžete objednat v elektronické i tištěné variantě. Doručení do Štědrého dne zaručujeme u objednávek do 16.12. 2023.

Výroční cena města Čelákovice
Výroční cena města Čelákovice

Stali jsme se laureátem Ceny města Čelákovice 2023.

Výroční cenu města Čelákovice jsme z rukou starosty Josefa Pátka převzali v den výročí Československa, 28. října 2023. Zastupitelé města ocenili zpřístupnění Volmanovy vily široké veřejnosti a výjimečnou prezentaci města Čelákovice v tuzemsku i v zahraničí.

Jsme na cenu patřičně hrdí. Věříme, ze stejné pocity by sdílel i sám Josef Volman (1883-1943). Právě v těchto dnech, přesněji 14.11., si připomeneme významné jubileum - 140. výročí narození průmyslníka a mecenáše Volmana.

Adventní koncert
Adventní koncert

Nalaďte se na advent v kulisách Volmanovy vily! Klasický vánoční repertoár v podání sopranistky Karolíny Cingrošové a kytaristy Lukáše Sommera.

Vstupenky
Rande s harfou
Rande s harfou

Zažili jste někdy mrazení v zádech při poslechu hudby? My ano! Za nezapomenutelný večer vděčíme skvělé Kateřině Englichové. Dovezla kubistickou harfu, která skvěle ladila k interiéru. A Vltavou Bedřicha Smetany všechny hosty koncertu doslova začarovala.

Kateřina Englichová
Kateřina Englichová

Nejznámější česká harfenistka Kateřina Englichová září na světových pódiích a v říjnu zavítá i k nám. Komorní koncert pro pouhých 80 hostů se v kulisách Volmanovy vily uskuteční 12.10. od 19 h. Chcete si zajistit vstupenku včas? Předprodej na Rendezvous s harfou je právě zahájený.

VSTUPENKY
Poslední místa na Halabalu
Poslední místa na Halabalu

Tento týden ve čtvrtek 31.8. přidáváme komentovanou prohlídku od 17.00 hodin. Pokud se k nám chcete přidat, napište na info@vilavolman.cz. My vám dáme obratem vědět, jestli jsou místa ještě k mání! Těšíme se.

Rimowa na návštěvě
Rimowa na návštěvě

Kufry značky Rimowa se staly synonymem náročného, inspirujícího a vášnivého cestování. Už 125 let inspirují každého z nás pro objevování nových horizontů a ikonických destinací. Celý příběh nafocený skvělým Simonem Mengesem si můžete prohlédnout přímo na webu Rimowa. Vila Volman obletěla svět.

ČÍST
Sunset drink ve čtvrtek 24.8.
Sunset drink ve čtvrtek 24.8.

Máte volný čtvrtek navečer? Neváhejte! Letní teploty pokračují, západy slunce ze střechy Volmanovy vily jsou dechberoucí. Rezervujte si místo na komentovanou prohlídku, která končí malou rooftop party.

REZERVACE
Den i noc v kulisách Volmanovy vily 19.-20.8.
Den i noc v kulisách Volmanovy vily 19.-20.8.

Chcete si ustlat pod jasnou oblohou a sledovat padající hvězdy? Nebo preferujete naše interiéry. Obojí je možné. Poslední volná místa na unikátní cestu do života Volmanovy vily nabízíme v termínu 19.-20.8.

REZERVACE
PREMIÉRA INSCENACE MALVÍNA
PREMIÉRA INSCENACE MALVÍNA

Volmanova vila se 10.-15.8. proměňuje v dějiště. Co má společného nová inscenace MALVÍNA divadelního spolku Pomezí a novela Krysař Vojtěcha Dyka? Dozvíte se v audioreportáži Českého Rozhlasu přímo od režiséra Lukáše Brychty.

REPORTÁŽ
Lenka Nová - VILA TOUR
Lenka Nová - VILA TOUR

Písně Lenky Nové sdílí silné příběhy stejně jako vily, ve kterých koncertuje. Příští týden se na svém turné přesune z Vily Tugendhat přímo do Čelákovic. Bude to mimořádný letní večer. Proto jsme přidali 10 vstupenek do prodeje. Můžou být vaše.

VSTUPENKY
Spaní pod hvězdami
Spaní pod hvězdami

Spím, či bdím? Zveme vás na unikátní glampingovou cestu do života Volmanovy vily.

Nechte se unést hvězdným nebem a probuďte se do kulis dechberoucí funkcionalistické architektury.

INFO A REZERVACE
Večer slavných melodií
Večer slavných melodií

Večer slavných melodií v podání  Anny Paulové a kytaristy Lukáše Sommera otevřel první kulturní sezónu nového života vily. Obklopeni krásou vily, byli milovníci hudby přenesení do jiného světa, světa nadčasových melodií a okouzlujících tónů E. Morricone, G. Fauré, J.S. Bacha a dalších.

Plný kinosál Národního technického muzea
Plný kinosál Národního technického muzea

Přednáška architekta Marka Tichého proběhla 25. 4. v Národním technickém muzeu v Praze. My Vám moc děkujeme za účast a přízeň. V úžasné atmosféře plného sálu nás Marek Tichý provedl příběhem rekonstrukce Volmanovy vily. Věděli jste, že budova Národního technického muzea se nachází přesně mezi dvěma stavbami architektů vily – Karla Janů a Jiřího Štursy? První najdete na třídě Milady Horákové 63 (těsně pod Letenským náměstím), kde stojí jejich činžovní dům, který je zároveň prvním domem s mezonetovými byty. Druhou stavbu byl sokl pomníku na Letné, který navrhl Jiří Štursa spolu se svou manželkou Vlastou Štursovou-Sukovou.

Ministr Baxa na návštěvě
Ministr Baxa na návštěvě

Volmanovu vilu navštívil 20.4. sám ministr kultury Martin Baxa za doprovodu svého týmu a dalšího mimořádného hosta, ředitele Národního technického muzea Karla Ksandra. Vyjádřili obdiv nad mimořádně kvalitní a citlivou rekonstrukcí vily a ocenili, že tento skrytý skvost vracíme zpět k životu.

Poslední volná místa
Poslední volná místa

Architekt Marek Tichý vás provede příběhem rekonstrukce výjimečné stavby českého funkcionalismu. Přednáška se koná již v úterý 25.4. v 18:00 v kinosále Národního technického muzea v Praze a je unikátní příležitostí setkat se přímo s autorem projektu. Vstup je s registrací zdarma.

Registrace
Výročí Josefa Volmana
Výročí Josefa Volmana

V neděli 16.4. si připomínáme 80 let od úmrtí továrníka a mecenáše Josefa Volmana. Jeho osobnost se výrazně pozitivně zapsala nejen do srdcí Čelakováků, ale i do podoby samotného města. Díky němu je moderní architektura bohatší o vrcholné dílo českého funkcionalismu. Starosta města Josef Pátek spolu s místostarostou Petrem Studničkou a předsedkyní spolku Volmanova vila Zuzanou Kadlečkovou uctili památku pana továrníka Volmana přímo ve vile u pietního místa.

Přednáška - Skrytý klenot českého funkcionalismu
Přednáška - Skrytý klenot českého funkcionalismu

Centrum památek moderní architektury Muzea města Prahy pořádá cyklus přednášek, kde 12.4. vystoupí i Zuzana Kadlečková, předsedkyně spolku Volmanova vila. Jste srdečně zváni. Přednášku můžete spojit s návštěvou nově otevřené výstavy Ikony české avantgardy. Obě akce se konají při příležitosti 7. mezinárodní konference ICONIC HOUSES v České republice.

Vstupenky
Lissa Classica - Večer slavných melodií
Lissa Classica - Večer slavných melodií

Spojení architektonického zážitku a pečlivě vybraného kulturního programu – taková bude letní sezóna 2023.

Otevření sezóny proběhne už 18. 5. polabským festivalem klasické hudby Lisa Classica. V rámci Večera slavných melodií představí DUO L'ALBA Lukáše Sommera a Anny Paulové výjimečná díla Bacha, Smetany, Faurého a mnoha dalších. Limitovaný počet je k dispozici přímo u nás v eshopu.

Vstupenky
Přednáška Volmanova vila - příběh rekonstrukce
Přednáška Volmanova vila - příběh rekonstrukce

Architekt Marek Tichý vás provede příběhem rekonstrukce výjimečné stavby českého funkcionalismu. Přednáška se koná v kinosále Národního technického muzea v Praze a je unikátní příležitostí setkat se přímo s autorem projektu.

REGISTRACE
Máme nominaci na výroční cenu města Čelákovice
Máme nominaci na výroční cenu města Čelákovice

Zastupitelstvo města Čelákovice rozhodne o udělení výroční ceny 2023 a my jsme jedním z kandidátů. Naši nominaci navrhli a podpořili zastupitelé z klubu ODS a PRO-Č, kterým děkujeme. Pokud cenu získáme, slavnostní večer proběhne 28. října 2023 v KD Čelákovice.

Nové termíny komentovaných prohlídek
Nové termíny komentovaných prohlídek

Plánujete program na jarní měsíce? Ve středu 1. února v pravé poledne spouštíme předprodej vstupenek na komentované prohlídky na duben a květen.

VSTUPENKY
Návštěva z radnice
Návštěva z radnice

S radostí jsme představili zástupcům města Čelákovice interiér vily a plány na letošní rok. Starosta Josef Pátek spolu s místostarostou Petrem Studničkou ocenili zejména zpřístupnění vily široké veřejnosti. Motivace a chuť do práce je obrovská, děkujeme za slova uznání.

Foto: Josef Pátek (starosta města Čelákovice),
Zuzana Kadlečková (předsedkyně spolku Volmanova vila),
Petr Studnička (místostarosta města Čelákovice)

Ikony české avantgardy
Ikony české avantgardy

Milovníci architektury, výroční konference Iconic Houses zavítá do České republiky 22. - 26. května 2023 a my budeme u toho. Připojte se i Vy. Potkáte odborníky z celého světa, navštívíte 16 architektonických památek a poslechnete si přednášku předního odborníka na českou architekturu profesora Vladimíra Šlapety.

Do prestižní sítě sdružující architektonicky významné domy Iconic Houses patří v České republice jedenáct ikonických staveb včetně Vily Tugendhat, Müllerovy vily, Winternitzovy vily a od loňského roku také náš. Registraci a celý program najdete na webu konference.

Early Bird registrace pouze do 15. 1. 2023.

Registrace

Šťastné Vánoce
a nový rok 2023

Přejeme Vám klidné a pohodové vánoční svátky. Děkujeme, že díky Vám Volmanova vila ožívá a těšíme se na společná setkání v příštím roce.

Hořící krb v hlavním pokoji Volmanovy vily.
Dárkové poukazy na komentovanou prohlídku Volmanovy vily
Vánoční dárkové poukazy jsou vyprodané

Zájem o dárkové poukazy byl obrovský a limitovaná edice je pryč.
Další kapacitu nebudeme před Vánoci do prodeje uvolňovat.
Děkujeme za pochopení.

Toulavá kamera

Už máte plán na první adventní neděli 27.11.? Sledujte Toulavou kameru v 9:55 na ČT1. Ta odvysílá reportáž z Volmanovy vily, kde vystoupí arch. Marek Tichý (TaK Architects) a Zuzana Kadlečková, předsedkyně spolku Volmanova vila. Buďte s námi u obrazovky ČT.

ivysílání.cz
Přečíst více článků o Volmanově vile
Volmanova vila pohled z dronu
Volmanova vila - schodiště
Nové termíny komentovaných prohlídek

Online prodej vstupenek na leden-březen 2023 bude spuštěný ve čtvrtek 1. 12. 12:00 h.

vstupenky

Dárkové poukazy

Chcete na Vánoce blízké obdarovat vstupem na komentovanou prohlídku? Nabízíme limitovanou edici dárkových poukazů.

Poukaz obsahuje dvě vstupenky na skupinovou komentovanou prohlídku v hodnotě 640 Kč a je platný do konce roku 2023.

zakoupit poukaz
Dárkové poukazy na komentovanou prohlídku Volmanovy vily
Návštěvníci vily Volman u terasy
Nové termíny komentovaných prohlídek

Online prodej vstupenek na další měsíce bude spuštěný v úterý 8. listopadu.

8. listopadu 2022
vstupenky

Iconic Houses

Jsme čerstvým členem světové sítě Iconic Houses, prestižní mezinárodní sítě spojující architektonicky významné domy a ateliéry z 20. století, které jsou zároveň přístupné veřejnosti. Volmanova vila se tak zařadila mezi světové modernistické ikony a reprezentuje Českou republiku na mapě moderní architektury.

iconichouses.org
Logo iconic houses
Den Architektury ve Volmanově vile
Výstava: Česká cena za architekturu

Ve spolupráci s Českou komorou architektů pořádáme výstavu oceněných děl Středočeského kraje a hl. m. Prahy v letech 2016 - 2021.
Výstavu můžete navštívit jako součást komentovaných prohlídek vily.

1.10. - 15.11. 2022
VSTUPENKY
Den Architektury

První říjnový víkend proběhly první komentované prohlídky.
Jednou z nich provázela i uznávaná historička a teoretička architektury Radomíra Sedláková.

1. - 2.10. 2022
Den Architektury ve Volmanově vileDen Architektury ve Volmanově vileDen Architektury ve Volmanově vileDen Architektury ve Volmanově vileDen Architektury ve Volmanově vileDen Architektury ve Volmanově vileDen Architektury ve Volmanově vileDen Architektury ve Volmanově vileDen Architektury ve Volmanově vileDen Architektury ve Volmanově vileDen Architektury ve Volmanově vileDen Architektury ve Volmanově vileDen Architektury ve Volmanově vile.Den Architektury ve Volmanově vileDen Architektury ve Volmanově vile

Buďte v obraze

Sledujte nás na našich sociálních sítích a mějte přehled o všech našich akcích mezi prvními.

facebook iconlinkedin iconinstagram icon
Den Architektury ve Volmanově vile

Chcete dostávat zprávy o novinkách?

Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu a o zbytek se rádi postaráme.

Děkujeme za Váš zájem o Volmanovu vilu!
Moc nás to mrzí, ale něco se pokazilo, zkuste to prosím ještě jednou.