Stavba je dokladem integrace Československa do proudu evropské avantgardy, architektury inspirované díly velkých jmen své doby i vědeckými teoriemi výstavby. Pro mne je ale mnohem víc než to, je autentickým dílem, plným výtvarnosti a exprese. Na pohled domem s jednoznačným konceptem a řádem, uvnitř uvolněnou kompozicí tvarů, materiálů a barev, která pracuje se světlem jako čtvrtým rozměrem. Tím nabízí v každou denní dobu odlišný a jedinečný vjem prostoru.
Ing. arch. Marek Tichý
Marek Tichý
Architekt a autor rekonstrukce
Samozřejmě se mi ve vile opravdu velmi líbí originální koupelny a vtipným příběhem opředená luxferová stěna v hale, také jsem si oblíbila palácovou enfiládu v přízemí, schodiště jako vložený sochařský objekt a večerní pohled na rozsvícenou vilu z příjezdové cesty.
Markéta Čejková
Historička umění
Modrá koupelna
Ohromení, to je asi to nejvýstižnější slovo. Velkorysost prostorů, dokonalost uspořádání, pro pohodlně luxusní bydlení jako stvořené. Přitom jsem nikdy neměla sebemenší pocit nějaké okázalosti, všechno je tu tak samozřejmé.
Radomíra Sedláková
Historička a teoretička architektury
Volmanova vila je unikátním příkladem pozdního československého funkcionalismu 30. let, ve kterém se snoubí racionalismus vrcholného funkcionalismu a nové formální tvarosloví organické architektury. Plasticita formy, práce s rozmanitými materiály a barvami z ní činí komplexní skulpturálně a emocionálně utvářené dílo.
Adam Štěch
Kurátor a novinář

Napsali o nás

Více článků

Sledujte nás na Instagramu

Chcete dostávat zprávy o novinkách?

Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu a o zbytek se rádi postaráme.

Děkujeme za Váš zájem o Volmanovu vilu!
Moc nás to mrzí, ale něco se pokazilo, zkuste to prosím ještě jednou.